Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
12 postów 210 komentarzy

U447 JUST: PiS ukrywa prawdę w sprawie żydowskich roszczeń

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Strona amerykańska jest zainteresowana, by do wyborów parlamentarnych w Polsce i jednocześnie przed przekazaniem do Kongresu USA raportu o realizacji ustawy 447 Just strona polska w konkretny sposób posunęła do przodu kwestię restytucji

Poniższy wpis jest streszczeniem wypowiedzi S. Michalkiewicza.

Notatka informacyjna z rozmowy, która odbyła się w MSZ 25.10.2018. Ze strony polskiej występował ambasador Jacek Chodorowicz, pełnomocnik MSZ ds. kontaktów z diasporą żydowską, przewodniczący polskiej delegacji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Upamiętnienia Holokaustu (International Holocaust Remembrance Alliance, IHRA). Drugą stroną był Thomas Yazdgerdi, który jest pełnomocnikiem/specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. holokaustu i przewodniczącym amerykańskiej delegacji w ww. stowarzyszeniu.

Rozmowa dotyczyła roszczeń żydowskich. Yazdgerdi podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, by do wyborów parlamentarnych w Polsce i jednocześnie przed przekazaniem do Kongresu USA raportu o realizacji ustawy 447 Just strona polska w konkretny sposób posunęła do przodu kwestię restytucji. Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji. Proces ten rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które (jego zdaniem, Yazdgerdi'ego) mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania, nie mające wymiaru publicznego i formalnego.

Przypomnijmy, że 14.02.2019 podczas konferencji antyirańskiej w Warszawie, która jak wiadomo była wiekopomnym osiągnięciem dyplomacji PiS, sekretarz stanu USA Mike Pompeo oczekiwał, że przez stronę polską zostanie stworzone "kompleksowe ustawodawstwo" w sprawie restytucji mienia bezspadkowego.

Jacek Chodorowicz stwierdza, że "nie ma przesłanki, by sądzić że zbliżające się wybory do Kongresu USA i ewentualne przejęcie Izby Reprezentantów przez Dmokratów mogłoby zmienić na lepsze aktualne proporcje między liczbą kongresmenów nieprzychylnych i przychylnych Polsce w kwestii restytucji mienia żydowskiego, co może mieć realne konsekwencje dla procedowania w Kongresie spraw istotnych dla współpracy bilateralnej polsko-amerykańskiej.". Mój komentarz: może w takiej sytuacji bardziej opłaci się przejść z amerykańskiej strefy wpływów do rosyjskiej, bo na samodzielność w tej sytuacji geopolitycznej nie mamy żadnych szans, co najwyżej na suwerenność wewnętrzną? Wiadomo coś komu o naciskach Putina na Białoruś w sprawie restutucji mienia bezspadkowego tatmejszych Żydów? Czy rosyjska Duma uchwaliła coś podobnego do 447 Just?

Jacek Chodorowicz stwierdza, dalej: "należy zauważyć, że strona amerykańska konsekwentnie (w kwestii nacisków w sprawie U447 Just?, przyp. mój, Ś.) współpracuje z Muzeum Żydów Polskich "Polin" i równie konsekwentnie podkreśla fakt tej współpracy". S. Michalkiewicz komentuje, że oznacza to, że Muzeum "Polin" nie jest żadnym muzeum, tylko "odnogą żydowskiej ośmiornicy na Polskę". Chcąc sytuację ująć precyzyjniej niż S. Michalkiewicz należy stwierdzić, że Muzeum "Polin" jest organizacją propagandowo-lobbystyczną działającą w interesie żydowskich środowisk przestępczych określanych przez N. Finkelsteina jako "Holocaust Industry" (przemysł holokaustu). Tylko dlaczego ta organizacja jest finansowana przez PO i PiS z podatków Polaków?!?

Notatka została wysłana do J. Czaputowicza, ale podczas expose w Sejmie (w 2019 r.) w sprawie ustawy 447 JUST stwierdził, że ustawa ta nie będzie wywierała w Polsce żadnych skutków prawnych. Ponieważ z ww. notatki wynika coś zupełnie innego, oznacza to, że mocodawcy J. Czaputowicza (czytaj prezes Jarosław Kaczyński albo szare eminencje z USA) kazali mu okłamać polskie społeczeństwo.

KOMENTARZE

 • Oto notatka polskiego MSZ z rozmowy nad ustawą 447 JUST z Dep. Stanu USA! - S. Michalkiewicz
  https://youtu.be/D98IP1WWAx8
 • @trojanka 08:39:04
  https://wprawo.pl/2018/12/07/chanuka-w-sejmie-to-swiatlo-poprowadzi-nas-do-odbudowania-w-polsce-spolecznosci-zydowskiej/
 • Mam nadzieję, że ten jako pierwszy zapłaci ze swoich dochodów i sprzedaży "Gazety"...
  https://pbs.twimg.com/media/D3fiGkCX4AIyCVu.jpg

  https://t.co/WFVj8v2p4p

  a Polacy i Polki do piachu...

  https://t.co/9H6fVULARU
 • Stanisław Michalkiewicz: Po wyborach rząd natychmiast przystąpi do realizowania roszczeń żydowskich!
  https://youtu.be/re0wzaVL6BU
 • @trojanka 08:56:19
  https://pbs.twimg.com/media/D3-CAbnWsAAChdU.jpg
 • @trojanka 09:05:51
  Oby ten marsz wypalił. Frekwencyjnie oczywiście, tak, aby nie można było by tego faktu przemilczeć.
 • Jakby
  Tego było mało, to niedługo będą stacjonować w Polin wojska brytyjskie. Zajmuje się tym niejaki poseł Gryglas, który zupełnie niedawno pochwalił się tą znakomitą wiadomością. A Polacy nadal smacznie śpią.
 • Mam podejrzenia
  że sprawa roszczeń jest już dogadana,i stąd takie zachowanie (a nie inne) rządzących na propozycję Kukiz 15 ?
 • @zbig71 09:44:29
  Frekwencja i sam marsz pewnie wypalą?Ale obawiam się reakcji głównych mediów ,które nazwą marsz zlotem faszystów i festiwalem antysemityzmu w Polsce.
 • @Jwu 11:54:45
  Najprawdopodobniej tak. Chyba, żeby szturmem wziąć Tvpis, TVN, i Polszmat
 • Z jakichś powodów światowy, czarci pomiot
  zlecił właśnie opracowanie ustaw PiS-owi aby liczbie 447 stało się zadość. Dlatego cała ta tzw. opozycja robi wszystko aby PiS wygrał wysoko wybory.
  Wniosek?
  Kto wie czy to nie PiS (jego kierownictwo) był pomysłodawcą golenia tubylców na liczbę 447 a światowy, czarci pomiot temu przyklasnął i uruchomił demonkraturowe procedury w USrahellu.
 • Zamach na opozycyjnego rolnika Włodzimierza Knurowskiego .
  Od dwóch tygodni przebywa w szpitalu. 23 marca 2019 dwadzieścia km przed Warszawą w dziwacznych okolicznościach doszło do staranowania samochodu prowadzonego przez pana Włodzimierza Knurowskiego który zatrzymał się na przejściu dla pieszych.W samochód Knurowskiego uderzył rozpędzony do 130 km/h ciężki samochód terenowy. Ze zmiażdżonego auta (do kasacji) po jego rozcięciu Włodzimierza Knurowskiego wydobyli strażacy. Życie uratowało mu złożenie na płask foteli i umieszczone na nich pięciolitrowe butelki z wodą brzozową, którą zabrał ze sobą aby je sprzedać, zarobić w ten sposób na podróż i paliwo do stolicy. Gdzie konsekwentnie kontynuuje protest przed pałacem prezydenckim. Zamach był najprawdopodobniej próbą wyeliminowania przez pro banderowskie służby Włodzimierz Knurowski który konsekwentnie protestuje przeciwko obecności wojsk amerykańskich w Polsce.


  https://www.youtube.com/watch?v=lvj369i2YE0
 • To wielki "narodowy" biznes głębokiego państwa USA
  Na innych kierunkach również rozkręcają ten "biznes"...
  "USA znoszą długotrwały zakaz procesów sądowych w swoich sądach przeciwko zagranicznym firmom wykorzystującym nieruchomości zajęte przez Kubę z dniem 2 maja: Sekretarz Stanu Pompeo
  https://reut.rs/2Xk0PpC
  "
  Zasada jest prosta i znana ... z reprywatyzacji zasobów mieszkaniowych Warszawy. Mafia żydowska kupuje "prawa" do utraconych w koloniach zasobów od jakichś słupów .. występuje z roszeniami przeciw kolonii do sądów USA (sądy oczywiście żydowskie).. oczywiście uzyskuje korzystne wyroki ... i USA "zajmuje" czyli grabi mienie kolonii by je przekazać na rzecz "posiadacza" praw do mienia nie muszę dodawać że posiadacz okaże się zwykle żydem.

  To już działa na wielka skalę teraz tylko poszerzają "rynek".
  Sądy USA uzurpują sobie prawa do wydawania wyroków obowiązujących wszystkich na całym świecie... a kto się nie godzi (nie realizuje wyroków) to go się ograbia na siłę z jego np zagranicznych zasobów, z zasobów na zagranicznych kontach .. albo nakłada się na niego embargo.

  To już jawny globalny bandytyzm.
  Tak ograbiano już Iran, Syrię, Wenezuelę a nawet Rosję.
  Polska to tylko jeden z wielu takich "biznesów".

  Jak widać to USA (czyli w istocie mafia żydowska) chce decydować co jest czyje w skali globalnej.. a jak nie to w mordę.
  Jeśli chodzi o konflikty graniczne to jest tak samo...USA przyznaje żydom Syryjskie terytorium, odbiera stolice Palestyńczykom i oddaje ją żydom...
  ...
  Idąc tym tropem W .Brytanie może żądać od Indii bilionów za utracone mienie i utracone zyski... tyle że nie mają dostatecznie silnej armii...
  a USA czyli globalna mafią żydowska ma taką armię.

  Jakiś stary żyd na szczytach globalnej mafii żydowskiej najwyraźniej zwariował ale wciąż ma władzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031