Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
12 postów 210 komentarzy

Stanisław Skalski zakatowany przez PiSowskich trolli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pachołki ostatniego z bliźniaków próbują zrobić z życiorysu Stanisława Skalskiego maczugę propagandową w walce z PRL, którego ten, jako członek ZP "Grunwald" bronił przed KOR-em i Solidarnością.

Na neon24 trudno ostatnio znaleźć słowo prawdy w zalewie propagandowego bełkotu zawodowych trolli na usługach PiS. Grupa ta działa bardzo schematycznie. Wykorzystują różne "narodowe świętości" Polaków do tego, by klęcząc przed nimi uwiarygodnić się w oczach naiwniaków, po czym realizują swoją właściwą krecią robotę. Cechą wspólną tych trolli jest wychwalanie postsolidarnościowej agentury w jej PiSowskim wariancie, plucie na PRL, szczucie na Rosję i nakłanianie do lizania butów właścicielom USA.

Jeden z takich trolli (używający wielu kont i nie mogący zdecydować się, jakiej jest płci ...), wyciera sobie klawiaturę postacią Stanisława Skalskiego. W plugawym i szmatławym tekście przemyca następującą "prawdę" - oto dla Skalskiego rzekomo lepsi od PRL okazali się niemieccy piloci z RFN, którymi po zestrzeleniu w 1939 zaopiekował się.

U trolla czytamy co następuje:

Opowiadał nam jak trzymano go w lodowatej wodzie po pas i tygodniami bito, głodzono i opluwano. Był twardym żołnierzem, pilotem - wytrzymał. Nie załamał się wtedy wierząc, że czas odmieni jego los. Ale gdy wypuszczono go na wolność złamała go straszna choroba. Władze komunistyczne odmówiły mu leczenia wystawiając go na pewną śmierć. W czasie gdy prawie umierał, w "Skrzydlatej Polsce" ukazała się o tym wzmianka. Tę wiadomość otrzymali piloci niemieccy, których we wrześniu 1939 r. pan Stasiu opatrzył i udzielił pomocy szpitalnej. Piloci ci byli wówczas dowódcami sił powietrznych RFN. To oni za własne środki opłacili leczenie i operację pana Stanisława za granicami kraju. Pan Stanisław po wielu latach leczenia - przeżył.

Fakty wyglądały tak:

4 stycznia 1951 Najwyższy Sąd Wojskowy zatwierdził wyrok śmierci. 24 stycznia 1951 prezydent Bolesław Bierut wydał ułaskawienie S. Skalskiego, o co starała się matka skazanego, w wyniku czego kara śmierci została zamieniona na dożywocie (Stanisław Skalski został powiadomiony o tym 7 kwietnia 1951, co oznacza, że przez równo rok przebywał w celi oczekując na wykonanie kary śmierci). Był więziony w Zakładzie Karnym w Rawiczu, od grudnia 1953 w Zakładzie Karnym we Wronkach. Podczas uwięzienia spisywał swoje wspomnienia. Postanowieniem Najwyższego Sądu Wojskowego z 11 kwietnia 1956 został uwolniony w dniu 20 kwietnia tego roku. Przyznano mu odszkodowanie w wysokości 79 tys. zł. Jego wspomnienia z okresu kampanii wrześniowej pt. Czarne krzyże nad Polską było wpierw publikowane w odcinkach przez czasopismo „Kierunki”, a w 1957 zostały wydane przez wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej (ponadto w okresie więzienia Stanisław Skalski przygotowywał wspomnienia z innych okresów swojego życia i służby: Na podniebnym szlaku – do maja 1939, Miłość żąda ofiary – do 1945).
Po zmianach w odwilży gomułkowskiej i rehabilitacji, w listopadzie 1956 powrócił do wojska i w stopniu majora został początkowo zatrudniony w sztabie Wojsk Lotniczych i Obrony Kraju. W 1957, w stopniu podpułkownika, przeszedł przeszkolenie na samolotach odrzutowych w Oficerskiej Szkole Lotniczej nr 5 w Radomiu. Służył jednak następnie głównie na stanowiskach biurowych. 20 maja 1968 w stopniu pułkownika został sekretarzem generalnym Aeroklubu PRL. Na własną prośbę został przeniesiony do rezerwy 10 kwietnia 1972.

Za: Stanisław Skalski (lotnik), Lata Polski Ludowej

Czyli gdy tylko zakończył się w PRL stalinizm, Skalski wyszedł z więzienia, dostał odszkodowanie, wydano jego wspomnienia, stał się postacią publiczną w gomułkowskim PRL - i do tego - wrócił do służby wojskowej - warto podkreślić - w sztabie Wojsk Lotniczych i Obrony Kraju (już w 1956 r.). Jak widać S. Skalski w PRL zrobił karierę, a nie (jak pisze troll) - "władze komunistyczne odmówiły mu leczenia wystawiając go na pewną śmierć". Ale to nie koniec ... Teraz prawdziwa perełka, która przez klawiaturę żadnego PiSowskiego trolla, sługusa post-KORowskiej jaczejki nie przejdzie:

Bohater bitwy o Anglię [po wyjściu z więzienia i rehabilitacji, mój dopisek, Światowid] winą za swe cierpienia coraz mocniej obarczał Żydów. W warszawskim aparacie represji ludzie tego pochodzenia stanowili 13,6 procent ogółu oficerów, na najwyższych stanowiskach resortu było ich dużo więcej - 37 procent. Umacniało to stereotyp "żydoubecji", choć Skalski sam podkreślał, że znęcali się nad nim przede wszystkim "Polacy, słudzy żydowscy".
Cyt. za: Koszowska E., Tragiczny koniec polskiego asa przestworzy. "To było coś strasznego", 05-05-2017 (22:05)

Zauważmy - Skalski nie miał pretensji do PRL ani do polskich "komunistów" z PZPR. Za swoje krzywdy, jak większość Polaków świadomych sytuacji w okresie stalinizmu - winił Żydów. No a teraz, dla naszych PiS-owskich, "antykomunistycznych" trolli solidarnościowych następna perełka:

Gdy w 1980 r. rodziła się Solidarność, słynny pilot był już emerytowanym pułkownikiem. Solidarnościowa rewolucja zdecydowanie mu się nie spodobała. Wraz z kilkoma myślącymi podobnie osobami wystąpił z inicjatywą założenia Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald". Organizacja reprezentowała nacjonalistyczną, twardogłową frakcję we władzach. Zwalczała Solidarność za pomocą haseł antysemickich, według znanego wzoru: Michnik, Kuroń, Geremek - wszystko Żydy. Propaganda "Grunwaldu" napsuła trochę krwi opozycji, lecz po stanie wojennym jego działalność zamarła.
W 1993 r. najlepszy polski as myśliwski wystartował w wyborach z listy Samoobrony Andrzeja Leppera, ale partia nie weszła wtedy do sejmu. Wkrótce potem odwiedził Skalskiego w mieszkaniu dziennikarz "Gazety Wyborczej" Paweł Smoleński. Fragmenty rozmowy możemy przeczytać w książce Szymaniaka:
- Wie pan, co myślę o żydokomunie? O żydowskiej prasie i telewizji? O politykach, którzy powinni być w Knesecie, nie w Sejmie?
- Generale... – jęknął Smoleński.
- Ale pan mi na obrzezanego nie wygląda. Nazwisko też normalne [mało to takich z "normalnymi nazwiskami" nawet na Czerskiej?, mój dopisek, Światowid].

Cyt. za: Koszowska E., Tragiczny koniec polskiego asa przestworzy. "To było coś strasznego", 05-05-2017 (22:05)

Dopiero po lekturze tych fragmentów dowiadujemy się, jak czują i jak myślą ci, którzy mają w sercu interes narodu polskiego. Dopiero teraz widzimy jak wielkim człowiekiem był Stanisław Skalski - potrafiący przeniknąć swoim umysłem to, co jest dla większości narodu polskiego zakryte - i działać w każdym momencie zgodnie z interesem narodowym, tak, jak się w danych okolicznościach dało. Stanisław Skalski do końca stał przeciwko postsolidarnościowym elitom, w tym - przeciwko dwu perfidnym bliźniakom, którzy odziewając się w szatki patriotyczne przy każdej okazji - zawsze na każdym kroku szkodzili Polsce i narodowi polskiemu. Dziś goebbelsopodobne pachołki ostatniego z bliźniaków próbują sobie zrobić z życiorysu Stanisława Skalskiego maczugę propagandową w walce z PRL - państwem, którego ten, jako członek ZP "Grunwald" bronił przed KOR-em i Solidarnością.

KOMENTARZE

 • To, co ten osobnik
  Pisze na swoim blogu, to jedno. Jest wolność słowa, więc każdy ma prawo widzieć jak tam sobie chce. W notce o ruskiej agenturze, na początku zastrzegł, że będzie wywalał chamskie i obraźliwe komentarze. Ok. Gdy usunął komentarz Spiryta, porównałem to do roku 84 Orwella i do czasów stalinowskich. Nikogo nie obrażając. Za chwilę komentarz zniknął, a ja dostałem bana.
 • @zbig71 22:35:59
  Te cytaty, które zamieścił o ,,ruskiej agenturze" to są moje, ja jestem ich autorem, proszę zapoznać się z moją odpowiedzią.
 • @zbig71 22:35:59
  Propaganda usraelska za pośrednictwem CNN, BBC, Fox Nevs, dalej za G. koszerną, TVPIS, TVN, Polsat, wmawiają nam, że za żółtymi kamizelkami stoją Rosjanie, za niepodległością Kataloni stoi wywiad rosyjski, że wyborem Trumpa stoi wywiad rosyjski, że Macron to agent rosyjski, Merkel to samo, czyli wszelkie zło sprowadzają ideologowie i architekci wojenni do problemów rosyjskich w tym oczywiście do wszechpotężnego Putina. Podżegacze wojenni a za nimi całe stada głupków oraz płatnych prymitywnych szpiegów całe zło upatrują w Rosji. Szczególnie w Polsce, media pisowskie, michnikowskie, banderowskie podpalają Polskę, by przypodobać się swoim mocodawcom z zachodu. Tak samo w polityce, obecni nadzorcy niewolników w imieniu swoich mocodawców, prowadzą pozorowany spór miedzy POPIS-em, czy sztuczny spór ideowo – gospodarczy. Politycy doskonale wiedzą, że wszelkie spory w Polsce są w interesie zewnętrznej władzy, która działa na froncie przeciw Rosji w interesie tych liberałów mafijnych, rodzinnych, gdzie 20 osób ma 80 % kapitału światowego i im jeszcze mało. Mafia ta potrzebuje kolejnej wojny by jeszcze się wzbogacić na prywatyzacji wojen. Każdy kto dziś stoi po stronie usraelskiej mafii światowej, jest wrogiem Polaków i całego świta.
 • @Wrzodak Z. 22:41:33
  Czytałem pańską odpowiedź. Zgadzam się z panem. Szkoda tylko, że portal jest zaśmiecany przez takie kreatury.
 • @Wrzodak Z. 22:41:33
  Wojnę jak nic Polin wywoła , z kim to wyjaśnią Starsi Bracia .Salute 5*
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @zbig71 22:35:59
  //To, co ten osobnik pisze na swoim blogu, to jedno. Jest wolność słowa, więc każdy ma prawo widzieć jak tam sobie chce. //

  Myli się Pan. Jeśli przestrzeń debaty publicznej zostanie wypełniona kłamstwami i bredniami, w których tylko z rzadka pływa jakieś słowo prawdy, to bardzo wielu Polaków - chcących dobrze, ale nie mających czasu by weryfikować informacje - bądź zbyt mało inteligentnych by przejrzeć kłamstwa - zostanie ZMANIPULOWANYCH, OSZUKANYCH - i ZACZNĄ w najlepszej wierze DZIAŁAĆ NA SZKODĘ NARODU POLSKIEGO (czyli też na własną szkodę). Dokładnie tak, jak w czasach "Solidarności" działali ci, którzy poparli wodzącą ich za nos ANTYPOLSKĄ AGENTURĘ.

  Jeśli każdy Polak będzie żył w INNEJ BAŃCE KŁAMSTW - tak jak ci "libertarianie", "karoniarze", PiSiarze, udający narodowców rozmodleni czciciele żołnierzy wyklętych itp. itd, to NIGDY SIĘ NIE ZDOŁAMY DOGADAĆ - to jest realizacja jakiegoś wariantu "WIEŻY BABEL".

  Z tego powodu do odrodzenia zbiorowej świadomości potrzebne jest narodowi polskiemu jakieś miejsce, gdzie KŁAMSTW NIE BĘDZIE. Także tych religijnych. I dlatego mamy tu taki wysyp tego agenturalnego, kłamliwego TAŁATAJSTWA.
 • @Światowid 22:53:45
  Rozumiem pański punkt widzenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:16:20
  Zdaje się, że szybciutko usunął swoje wywody . Chyba po tym, jak p.Wrzodak napisał protest do ....wszystkich chyba.
 • Dość podobne treści
  "Opowiadał nam jak trzymano go w lodowatej wodzie po pas i tygodniami bito, głodzono i opluwano"

  https://www.wykop.pl/link/2485587/7-kwietnia-1950-r-kara-smierci-dla-legendarnego-pilota/

  http://pressmania.pl/wrog-nie-zawsze-twoim-wrogiem/
 • @Hades 23:56:44
  Tylko niestety nieprawdziwe. Gdybym skądinąd nie kojarzył pewnych faktów z życia pana Skalskiego, to czytelnicy neon24 zostaliby nabrani na ten sam numer - i przez TĄ SAMĄ jaczejkę. A NAJWAŻNIEJSZYCH z punktu widzenia polskiej WSPÓŁCZESNEJ polityki faktów o Stanisławie Skalskim - NIGDY BY NIE POZNALI ...
 • @Światowid 00:17:10
  Chodzi o to że ten cytat wklejony w wujaszka GOOGLE podaje takie linki gdzie on się powtarza (kilka lat temu)
  Nie wiem czyjego były autorstwa i w jakiej części są skopiowane u Tezeusza bo nie chce mi się tego ustalać (no a może to jego)
 • Farsa
  Potomkowie tych co katowali narodowego bohatera dzisiaj śmią być jego obrońcami.
  jak widzę SOVIET UNION się obraził i wściekł - świetny materiał dla służb specjalnych - brawo !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:16:20
  Żadnego liścia,olać i ignorować.Tylko w ten sposób pozbędziemy się z forum kłamliwych prowokatorów.
 • Stanisław Skalski o żydowskich katach
  i polskich sługusach: https://www.youtube.com/watch?v=Y_ZDO6IRtI8
  Teraz też Żyd dyktuje, a PiS wykonuje.
 • @Tezeusz 05:42:03
  Już zgłosiłeś do "służb specjalnych"?
  Kablowanie to wasza zydobolszewicka specjalność.
 • @Jwu 07:48:21
  W ten sposób ich się nie pozbędziesz. Tylko ban. Dożywotni.
 • @Jwu 07:48:21
  Łatwo ich zidentyfikować. Nie wiem czy zauważyliście ale niektórzy na każdy temat piszą tasiemce z dziesiątkami linków. Toż to są tuzy przy których wielki Leonardo to mały pikuś. A tak na poważnie to widać że cały sztab trolli na nich pracuje, bo nie wyobrażam sobie żeby jeden nawet super inteligentny komentator w tak krótkim czasie znalazł tyle linków, cytatów i wiedzy (oczywiście tej potwierdzającej jego tezy).
 • @Tezeusz 05:42:03
  //Potomkowie tych co katowali narodowego bohatera dzisiaj śmią być jego obrońcami.//

  Jeśli chodzi Panu w tym zdaniu o PiSowskich trolli, którzy pod publiczkę udają obrońców Skalskiego, to dziękuję za Pana donos na własną grupę. Niemniej to z ich strony ohydne, że by realizować cele polityczne PiS - jednocześnie kompletnie łamią przy tym wolę nieżyjącego, wyrażoną zarówno w jego wypowiedziach, jak i poprzez jego WYBORY ŻYCIOWE opisane w moim tekście.

  Jeśli chodzi Panu w tym zdaniu o mnie, to po pierwsze formułuje Pan oskarżenia, których nie potrafi poprzeć żadnym dowodem. Po drugie - będąc nieco bardziej wiarygodnym od Pana informuję zainteresowanych, że oskarżenie jest całkowicie fałszywe - zarówno na poziomie dosłownym, jak i metaforycznym. Gdybym jednak (co jest nieprawdą w obu ww. znaczeniach) był "potomkiem tych co katowali narodowego bohatera", to pisząc prawdę o generale i jego życiowych wyborach (jak to robię) stałbym w tym sporze po moralnie właściwej stronie, a Pan, czy też Pana ODDZIAŁ TROLLI - stalibyście po stronie KŁAMSTWA I OHYDNEJ MANIPULACJI. Dodatkowo mam takie małe pytanie techniczne - do którego pokolenia w Pana religii czy tam "cywilizacji" grzechy przodków przechodzą na potomków?

  //jak widzę SOVIET UNION się obraził i wściekł - świetny materiał dla służb specjalnych - brawo !//

  Jaki znowu "SOVIET UNION"? W Rosji (zgaduję) niszczenie przez żydowską propagandę antyPRLowską resztek rozumu w polskim narodzie nikogo na żadnym szczeblu już nie obchodzi.

  Został Pan przyłapany (czy też Pana ODDZIAŁ TROLLI) na wielopiętrowym kłamstwie i jedyna Pana reakcja to rzucanie nonsensownych oskarżeń. Podejrzewam, że już niedługo popisze Pan tu z tego konta, ale ostrzegam, że następne oszczerstwo pod moim adresem skończy się blokadą możliwości komentowania u mnie.
 • @@@
  Pieprzycie obaj jak potłuczeni.
  Raz dorabianie historii z jednej strony, a potem to samo z drugiej.

  Ojciec mój zmarł w 1987. Wolności nie doczekał. Mimo sporej różnicy wieku (9 lat) obaj byli w przyjaznych stosunkach. Tata przy stryju cały czas był przy lotnictwie, Więc albo w Dęblinie, albo w Grudziądzu, Skalski, krnąbrny i niezależny młodzieniec musiał zafascynować dzieciaka, jaki wówczas praktycznie tata był.
  Gdy ja już zacząłem coś rozumieć, gdzieś około 1959 - 1962, to się dowiedziałem, że są w kontakcie. Widziałem go chyba ze dwa, trzy razy, miły, uśmiechnięty mężczyzna. Tata zawsze zamykał się z nim w gabinecie i długo rozmawiali.
  Praktycznie do swojej przedwczesnej śmierci mówił o nim bardzo pozytywnie i nawet powiedziałbym, że dla niego był w pewnym sensie bohaterem.
  Ponieważ sądowi taty wierzę bezgranicznie, to uważam, że robienie wokół niego zamieszania, to podłość i deprecjonowanie pamięci wspaniałego Polaka.

  .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:16:20
  Siad! Noga!
 • @Janusz Kamiński 10:01:43
  Witam kolejnego PiSowskiego trolla w moich skromnych progach ...

  Skoro zostałem zrównany z Pana kolegą z pracy (czy może PODWŁADNYM?), "zielonooką" - "Tezeuszem":

  //Pieprzycie obaj jak potłuczeni.
  Raz dorabianie historii z jednej strony, a potem to samo z drugiej.//

  to pozwolę sobie zapytać - W KTÓRYM MIEJSCU NAPISAŁEM o S. Skalskim COŚ NIEZGODNEGO Z PRAWDĄ, skoro rzekomo, tak jak WASZ CZŁOWIEK, zgodnie z WASZĄ "polszczyzną" DIALEKTYCZNĄ "pieprzę jak potłuczony"?

  I proszę nie operować "sądami taty" tylko faktami ...

  //Ponieważ sądowi taty wierzę bezgranicznie, to uważam, że robienie wokół niego zamieszania, to podłość i deprecjonowanie pamięci wspaniałego Polaka.//

  Przedstawianie sylwetki Stanisława Skalskiego zgodnie z historycznymi faktami, a nie - w sposób zafałszowany na potrzeby PiSowskiej anty-PRLowskiej (i antypolskiej) propagandy historycznej to ODDANIE MU SPRAWIEDLIWOŚCI, a nie - "deprecjonowanie pamięci". Internetowe trolle PiS-u mogą tak prostych spraw jednak nie pojmować, co jestem w stanie zrozumieć - ale nie - wybaczyć.
 • Obrzydzenie
  Za ten tytuł " Stanisław Skalski zakatowany przez PiSowskich trolli " nawet nie grozi odpowiedzialność karna- takich jak ty się nie rusza - gdyż pachną jak coś co jest w ubikacji - ale po prostu się " olewa" i kiwa głową z politowaniem. Jeszce jedno były pośle ( o Boże) - nigdy nie należałem do PiS ani do żadnej politycznej partii. Ale faktycznie jesteś idealnym tematem do napisania materiału o Tobie !.
 • @Światowid 10:42:14
  Za ten tytuł " Stanisław Skalski zakatowany przez PiSowskich trolli " nawet nie grozi odpowiedzialność karna- takich jak ty się nie rusza - gdyż pachną jak coś co jest w ubikacji - ale po prostu się " olewa" i kiwa głową z politowaniem. Lecz się chłopie póki możesz.
 • @Światowid 10:58:28
  @Jarek Ruszkiewicz SL, Hades: Proszę o NIEREAGOWANIE na zaczepki tego pana, który chce zrobić pod tekstem śmietnik, porwokując innych komentatorów na takim poziomie intelektualnym, na jaki PiSowski troll daje radę się wznieść ...

  PISZESZ O SOBIE ?
 • @zbig71 22:35:59
  Mi też usunął wyważony komentarz. Stąd zacząłem wczoraj z nimi "jazdę".
 • @Tezeusz 05:42:03
  I co jeszcze, nieuku?
 • @Janusz Kamiński 10:01:43
  Jakby nie patrzeć Skalski był w PRLu znaną i szanowaną osobą.
  Był przykładem człowieka z zachodu który wrócił do Polski i budował Polskę mimo przejść w czasach Stalinowskich... był oficerem Ludowego Wojska Polskiego... i był lubiany, fetowany przez władze PRLu.

  W tym kontekście kontekście przyjmując logikę solidaruchów można śmiało powiedzieć o tacie Janusza że tata kolaborował ze Skalskim czyli z Ludowym Wojskiem Polskim...zamykali się gabinecie .. i co ?... który zeznawał a który przesłuchiwał, czy odbierał raporty ? Czy tata Janusza pracował dla Skalskiego czyli dla LWP pod przykrywką ... czy Skalski dla taty Janusza ...?

  Piszę to po to by pokazać jak "logika" Solidaruchów czy innego IPNu może zniszczyć człowieka.

  Tak na serio cenię Skalskiego oraz jego drogę życiową a zwłaszcza fakt że budował po wojnie nową Polskę.
  W Orłowie po wojnie było więcej takich ciekawych ludzi którzy wrócili z zachodu do Polski był znany pisarz Meissner (kapitan Batorego), był kapitan Kubicki który podczas wojny pływał w alianckich konwojach a po wojnie przywiózł sobie do Polski żonę ze Szkocji, był chyba Kapitan Ruszczyński... ciekawe towarzystwo...
  Wszyscy oni byli w PRLu szanowani i przez władze i przez ludzi.

  I taka jest prawda o PRLu ... taki był klimat żyłem w tym klimacie to wiem.
 • @Światowid 09:50:45
  Zrobił Pan z bohatera narodowego " kukłę" antyżydowską na własny użytek - własny wizerunek. Nie czytał pan mego materiału ze zrozumieniem a szkoda tego uczą w podstawówce. Nigdy nie byłem i nie będę członkiem żadnej partii politycznej ani nie wchodzę Putinowi w dupsko.
  Opisałem to co widziałem i słyszałem z tego spotkania posiadam kilka pamiątek - pokaże w kolejnym materiale.
  Ja rozumiem iż wlazłem w gniazdo sowieckich trolli ale to jest niezły dziennikarski materiał do dalszych przemyśleń i opisów.
 • @Janusz Kamiński 10:01:43
  Wybacz, ale w twoje życiorysy nie wierzę. Sam się w nich zapętlasz.
  A pamięć Skalskiego zdeprecjenował Tezeusz (facet czy baba-albo jedno i drugie?).
 • A swoją drogą to w Grunwaldzie byli wybitni ludzie
  i tego nie zmieni ujadanie "spóźnionych bohaterów". Grunwald to Poręba, Skalski, doc Kossecki i wielu innych.
 • @Wican 12:10:10
  Dla mnie osoby usuwające odmienne zdania z dyskusji są takie same jak cenzura z czasów Stalinowskich lub dzisiejsza w mediach zachodnich zwłaszcza amerykańskich ale i Brytyjskich.
  Wiemy ze media i Stalinowskie i Amerykańskie czy Brytyjski są w rękach żydów... wniosek jeden takie metody to metody żydowskie...

  i zawsze gdy widzę takie metody postępowania ma takie skojarzenie... mafia żydowska lub szabas goj... na etacie.

  Prawda że zgadłem ?
  Trudno oderwać się od korzeni... i zostać przyzwoitym człowiekiem.
  Czym skorupka za młodu nasiąknie... tym trąci...
  a trąci... i to wszyscy tu widzą.
 • @Wican 12:15:32
  Grunwald to był "opcja Polska" w zdominowanym przez żydów wczesnym PRLu.
  Kto dzisiaj jest "Grunwaldem" ? tego dowiemy się po upadku globalnej mafii żydowskiej.
  Dzisiaj ta mafia jest dużo silniejsza niż nawet w Stalinowskim PRLu.
 • @Tezeusz 12:12:51
  NO właśnie, tego w podstawówce nie uczą. Od czasów rządów POPiSu (zwanego koalicją AWS-UW), myślenie przyczynowo-skutkowe, liczyć się przestało. I szkoły produkują gamoni. A nowa podstawa programowa to żenada. Córka idzie do pierwszej liceum, to się mocno interesuję. Myślałem, że już gorzej być nie może (gdy syn szedł do szkoły średniej). Nie doceniłem PiSidzielców. W weekend omówię, ale zauważyłem jedną ciekawostkę. Sczególne miejce w nauczaniu religii azjatykich, należey się judaizmowi. I chyba 3 lekcje wyjdą na sam judaizm. A dlaczego nie na hinduizm? I dlaczego nie na mitologię egipską, choćby księgi umarłych? Obecnie analizuję starożytność.
  W sumie może pokopiuję kilka "smaczków"z tej podstawy? I opublikuję na poważnym portalu? Tam gdzie myślenie przyczynowo-skutkowe to norma. I nikt się nie boi podejmować trudnych tematów.
  Poproszę kolegę, aby mi podrzucił tekst.
 • @Oscar 12:22:57
  Stalin najpierw pozwolił Żydom dojść do władzy, ale potem zaczął się za nich brać. Szkoda, że nie dożył 80-tki
 • @Wican 12:29:10
  To prawda są podejrzenie (spiskowe) że to żydzi go wykończyli gdy zaczął mówić o spisku lekarzy..
 • @Oscar 13:09:43
  na to wygląda. Ale oni mieli na Stalina jakiegoś haka, że ulegał. A w Polsce było gorzej. Pepiki pozbyli się SLansky'ego. A u nas Berma to jeszcze od Jaruzela dostał odznaczenie
 • @Wican 13:15:37
  "Ale oni mieli na Stalina jakiegoś haka, że ulegał."

  ...może małe dziewczynki albo chłopczyków bo to ich metody na "haka".
  nie wiem tylko snuje domysły...
 • @Oscar 14:10:17
  To obecnie głośna afera w USA (i więzienny samobójca eliminujący świadków).. ale i Kuchciński w burdelu z młodymi chłopcami czy dziewczynkami....
  a pamiętam jeszcze jednego prawicowca co na filmie wciągał "krechę" przebrany w sukienkę... prokuratura uznała że nie ma dowodów że "krecha" to narkotyk że pewnie wciągał mąkę..

  Kariera dzięki mafii i dla mafii musi kosztować w postaci haka czyli zabezpieczenia mafii swojej lojalności... to w sumie każda mafia stosuje ...w mafiach przestępczych np kandydat musi zabić wskazanego przez mafię człowieka...

  mafia .. to właściwe słowo
 • @Oscar 14:26:42
  Piesiewicz to nie prawicowiec
 • Prawda i kłamstwo
  Porównajcie sobie dwa artykuły ten w którym piszę i ten Tezeusza
  https://zielonooka.neon24.pl/post/150402,stanislaw-skalski-narodowy-bohater-osobiste-wspomnienia

  Dwa różne opisy tego samego człowieka.
  Punktacja czytelników
  Tezeusz 2,7 na 11 głosów... odsłon 383
  Światowid 4,2 na 16 głosów...odsłon 2303
  Pod Tezeuszem nie ma dyskusji bo wykasował wszystkie dosłownie wszystkie głosy odmienne (moja dwie wypowiedzi) .. po autorach "dyskusji" widać że dyskutują "sami swoi".

  A pod Światowidem dyskusja jest nieskrępowana i występują obie strony "frontu" poglądów.

  Tezeusz dostał pewnie z 4*5 i 7*1 = 2,7
  Światowid dostał pewnie z 12*5 i 4*1= 4.0

  Widać że mamy 4 trolli za Tezeuszem i przeciwnych Światowidowi
  i 12 zwolenników teksty Światowida i 4 troli przeciwnych (od Tezeusza)

  widać stosunek 12:4 i taki jest obecnie układ sił na portalu przejętym przez zwolenników Tezeusza..
  W społeczeństwie ten układ sił wynosi ok 20:1 ale rządzą ci co stanowią te 5% społeczeństwa...( w sensie poglądów).
  To pokazuje jak skuteczna jest ta mafia zniewalaniu narodów...
  im wystarczy 5% pożytecznych idiotów to utrzymania dyktatury i zamordyzmu dla całego Narodu.

  I na tej zasadzie robione są kolorowe rewolucje.
  I to pokazuje jak mądrym narodem są Rosjanie że tam te kolorowe rewolucje się nie udają... podobnie Wenezuelczycy, Chińczycy...(brak wystarczającej ilości pożytecznych idiotów i zdrajców.. sprzedawczyków, karierowiczów.. i innych szumowin).
  ale Polacy czy Ukraińcy już nie....tu znalazło się wystarczająco dużo pożytecznych idiotów , zdrajców, sprzedawczyków karierowiczów i innych szumowin...i oni teraz rządzą w interesie mafii..

  ładnie mi się to napisało .. tak treściwie, dosadnie...celnie.
  .
 • @Oscar 14:46:53
  Nie podniecaj się mój materiał :
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/861368,sensacyjne-odkrycie-w-calunie-turynskim

  Miał 304436 odsłon

  Wystarczy zatkało !
 • @Światowid 10:42:14
  Skąd pan, panie mądralo bierzesz "historyczne fakty"?

  Gdybyś zechciał się pan poważnie historią zainteresować, to byś pan poznał znaczenie bezpośrednich, źródłowych przekazów świadków.

  I durne podkładanie do odpowiedzi partyjnych preferencji, świadczy tylko, że z pana mało kulturalny cymbał.
 • @Oscar 12:12:22
  Wygląda na to, że to ojciec był oficerem prowadzącym, bo wszystkich wymienionych znał osobiście i nie tylko był ich lekarzem domowym, lecz także przyjacielem.

  A najwięksi kolego orłowscy przyjaciele to Franek Fenikowski poeta i znawca Kaszub, z zakazem pisania po jego poemacie w 1956, ksiądz Zawadzki, którego pewnie nie znasz, bo jakże, do kościoła nie chodziłeś, o raz Antoni Suchanek, cudowny artysta malarz.

  Czyli widzisz jaki liczny krąg donosicieli.
 • @Wican 12:13:47
  Czy ty nie masz najebane?

  Czy ja ciebie proszę byś wierzył? Byś w ogóle dawał znak, że żyjesz?
 • @Janusz Kamiński 10:01:43
  U jest fajna opowieść o kapitanie T.Meisnerze.
  Znałem go jako dzieciak...
  http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/7,155762,23380638,tadeusz-meissner-legendarny-kapitan-batorego-wankowicz.html

  Bratem T.Meisnera był J Meisner znany pilot i pisarz.
 • @Janusz Kamiński 16:14:09
  I co Kamiński? Opiłeś już sukcesy na Fb?
  To sobie pohasałeś, nie ma co :)))
  Szkoda tylko, że setka ludzi wycofała swoje lajki. Odniosłeś sukces jak cholera!
  Już myślałem, że ze wstydu zakopałeś się w mysią dziurę (białych myszek, które cię prześladują) ale ty masochista jesteś. Tylko nie sil się na złośliwości bo i tak nie odpowiem. Wracaj na niepoprawną piaskownicę skąd cię wyciągnęliśmy, tutaj jesteś już blogerskim trupem.
 • @Janusz Kamiński 16:05:53
  " to byś pan poznał znaczenie bezpośrednich, źródłowych przekazów świadków."

  Same zeznania świadków nie są wystarczające, szczególnie jesli popierają jedną ze stron. Często zmyślają lub po upływie lat im się kiełbasi.

  A już opowieści ukochanej babci czy dziadka mają wartość bardzo ograniczoną.
 • @Janusz Kamiński 10:01:43
  "Ojciec mój zmarł w 1987. Wolności nie doczekał."

  Mój dziadek zmarł przed 1960 r. Też się nie doczekał różnych rzeczy. A mój pradziadek umarł jeszcze wcześniej, za wolnej sanacyjnej Polski. Należy mi się medal za bohaterstwo.

  Dziadek Marii Przełomskiej został zabity w 1944 przez radzieckiego generała a potem cudem żył jeszcze wiele lat.
 • @Tezeusz 15:22:23
  Porównuje sie porownywalne. W szambie jest was więcej
 • @Janusz Kamiński 16:14:09
  Ty jesteś notorycznym łgarzem. Notorycznym. Sam się mieszasz w soich kłamstwach. Ale cóż, jak ktoś jest dumny z rzucania kamieniami w harcerzy, to się nie dziwię. Prawdomówność to jedna z harcerskich zalet.
 • @Janusz Kamiński 16:05:53
  Akurat źródła bezpośrednie, bywają chwiejne, Jak chcesz, to mogę ci załatwić rozmowę z rodzonym bratem Janka Kosa. Nazwisko wymyślone, ale taka postać istniał, z tym że do Berlina Janek nie doszedł. Zginął w Warszawie. Janek był w armii Berlinga, a ojciec u Andersa.
  Choć ten facet w sumie z szujami gadać nie lubi.
 • @Wican 18:13:25
  No właśnie - ciężki przypadek kretynizmu.

  Ty mnie chcesz coś załatwić? Ty?

  To może tobie załatwić pracę u Ryszarda w Australii? Tylko zastrzegł - żadnych idiotów.
 • @Janusz Kamiński 18:33:36
  "To może tobie załatwić pracę u Ryszarda w Australii? Tylko zastrzegł - żadnych idiotów"

  I dlatego właśnie Ciebie tam do siebie nie ściąga tylko co jakiś czas orzeka tutaj amnestię aby spojrzeć lekarskim okiem czy są jakiekolwiek poprawy stanu psychicznego, czy nadal masz całkowitą bardzo mocno postępującą demencję
 • @Janusz Kamiński 18:33:36
  Robota u Rycha Ochódzkiego? W Australii wylądował? Bo Ryszard Opara to dla ciebie wciąż Pan Ryszard. A po tym, jak Jarek przypomniał twoje insynuacje na Jego temat, to wręcz WIELMOŻNY PAN.
  Ja pracuję na swoim (nie lubię szefów), choc PiSdzielce tworzą antypolskie ustawodastwo i przez to nie mogę z małego ogrodniczo-sadowniczego interesu iść dalej. Oni wolą dawać miliony mercedesowi czy JP Morgan. Ja nie chcę żadnej pomocy, ale niech tylko nie przeszkadzają.
  A moja propozycja wzięłóa się z dobroci serca. Chciałem, abyś wreszcie poznał kogoś na poziomie. Może jeszcze się rozwiniesz, chociaż "czego Jaś się nie nauczy, tego janusz umiał nie będzie". Ale może? Może starszy pan wyjaśniłby ci, iż niestosownym jest chwalenie się rzucaniem kamieniami w harcerzy? To jednak dawne wychowanie, nie tak prostackie jak twoje. I szczeroś, a nie hipokryzja. Ja z zamiałowania do edukowania prostaczków, chciałem ci umożliwić, abys poznał kogoś, a nie tylko żył w swoich bajkach. Może w końcu byś sam ustalił swój życiorys i jego jedną wersję. Starszy pan 2- lat temu mówił to samo, co opowiedziałby teraz. U ciebie taka spójność możliwa nie jest
 • Przydałaby się ustawa o trolach
  W końcu to oszuści można by ich ścigać z urzędu...
  Przydałby się przepis o surowym karaniu troli i o zakazie wydawania kasy partyjnej i firm na takie rzeczy... Trole często oszukują... trzeba ścigać za oszustwo... za pomówienie itp.. tylko kto będzie ścigać... Milicję reaktywować? xD
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:01:36
  Siad! Łapa!
 • @Hades 19:01:52
  Kto w waszym gejowskim gronie nazywany jest dziwką?
  Może słyszałaś Tatiano?
 • @Wican 19:04:13
  Dla ciebie wielmożny, jak to dla raba. Dla mnie po prostu Ryszard.
  Spytaj się, jak się odważysz.

  I powiem ci, to dobry człowiek. Tylko za łatwo daje się gnidom wykorzystywać.
 • @Janusz Kamiński 03:32:25
  Kamynsky... Twoja kariera na NEon 24 już dobiegła końca. Nie zauważyłeś tego?
  Nawet właściciel dostrzegł twój geniusz i zabrał klucze do Fb...
  Jeszcze się szamoczesz, próbujesz ale sam widzisz, że to na nic. Opara już cię podsumował i twoje zawodzenie na nic się nie zda.
  Pij sobie spokojnie bo tylko to ci zostało :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:05:15
  Siad!
  Łapa!
 • @Janusz Kamiński 03:32:25
  Hahhahaa. Chyba Terlecki to dla Ciebie Rychu. A człowiek na poziomie nie szczyci się, że jest z kimś ważnym na Ty. To typowe dla prostaczków, zresztą tyle razy już kłamałeś na temat różnych elementów twojego życiorysu, że ci nie wierzę w nic.
  Przekomarzam się, bo z takim przemytnikiem ponoć, nie warto dyskutować poważnie. Ale może jeszcze zmienisz swój życiorys? Któż to wie?
 • @Wican 09:43:12
  Niby trepie Ryszard się szczyci, że jest ze mną na ty?

  Zazdrościsz kacapie. Nie doceniają ciebie, a tak się starasz. A zostałeś zwykłym trollem, pewnie Brejzy.
 • @Janusz Kamiński 09:50:24
  Brejza? To twój kumpel? Swoich miar nie stosuj wobec innych. Są ludzie wychowani tak, aby nie kłamać i aby nie być spedawczykami. Dla Ciebie to abstrakcja, przemytniku. Ale się miotasz. jUŻ ciE z FB pogoniono? Dalej się szczycić róznymi znajomościami, notoryczny mitomanie? Wróc do szkoły, bo chyba kończyłeś jakąś partyjną, banderowców. (używasz UPAińskiego określenia, czyli przyznajesz się do pochodzenia)
 • @Janusz Kamiński 12:11:18
  Buhahhahahaha. Patologiczny kłamca wydaje polecenia. Tak tata do ciebie mówił? Tylko wyjątkowy patolog (nie mylic z wykształceniem) mógl wychować gnojka, który wciąż jest dumny z tego, że rzucał kamieniami w harcerze. A może tam był jakiś ideowy spadkobierca Szarych Szeregów? Ale dla byle przemitnika nikt nie jest godny szacunku. Ty naprawdę sie nie wstydzisz być taką qrwą?
 • @Janusz Kamiński 03:32:25
  " powiem ci, to dobry człowiek. Tylko za łatwo daje się gnidom wykorzystywać"

  Być może
  Ale pomimo iż po raz kolejny dął Ci się wkręcić w "maliny" to jednak się otrząsnął ze swojego błędu i go naprawił poprzez wykopanie Cię z administracji - kolejny ruch należy do reszty administracji - ja pomoc oferowałem
 • @Janusz Kamiński 19:00:48
  Z jednej strony powinienem zapytać czemu tak słabo lecz z drugiej jest tutaj taka zbitka bzdetów że pytaniem tym bym je poniekąd uwiarygodnił

  Za cienki dupczyku tzn. chłopczyku na mnie jesteś

  Po pierwsze: jakie "WAM"? Ale jak rozumiem jest to stary nawyk z pracy TOWARZYSZU

  Po drugie: nie zauważyłem aby na widok pociągającej kobiety "mi zwisał" - no chyba że masz na myśli jedną z aniołków PISu: Pawłowicz - tutaj 100% trafienie, lecz nie sadzę aby było to związane moją dysfunkcyjnością płciową

  Poza tym nie osądzaj wszystkich po sobie - bo to Tobie na widok chłopaków w mundurach z przodu staje - a z tyłu się rozwiera :))

  Co jest oczwiście tym Twoim nawiązaniem do druciarstwa, oraz życzenia "smacznego" czym jednak z odrazy się nie odwzajemnię :)) :))

  Zaś szczekać i łkać zawsze możesz tak gdzie Ci to najlepiej wychodzi czyli na: www.popierdoleni'PIS'owcy.pl
  (gdzie zapewne znów za jakiś niezbyt odległy czas zaczniesz obsrywać P. Oparę za to że nie tylko dał ale i sam skopał Cię w miejsce gdzie normalni faceci mają jaja)

  https://www.youtube.com/watch?v=fX_rpjz2o5w

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031